zefin.cz > Slovníček

Slovníček

Co je to bezdrátový prostorový termostat?

Prostorový termostat, který pro přenos dat nepotřebuje kabel (kotel - regulátor), data jsou přenášena bezdrátově vzduchem. Bezdrátový termostat má stejné funkce jako..

1x1

Co je to ekvitermní regulace ?

Je to regulace, která zajišťuje teplotu topné vody na základě venkovní teploty. Ekvitermní regulátory nabízejí více možností, více přesnosti a větší..

1x1

Co je to ekvitermní regulátor ?

Ekvitermní regulátor zajišťuje teplotu topné vody na základě venkovní teploty a teploty v prostoru. Ekvitermní regulátory nabízejí více možností, více přesnosti a..

1x1

Jak funguje ekvitermní regulace ?

Venkovní čidlo snímá venkovní teplotu, která je neustále ovlivňována vlivy větru, slunečních paprsků a na základě toho nastavuje potřebnou teplotu topné vody (to..

1x1

Jak funguje tepelné čerpadlo ?

Tepelná čerpadla fungují na principu opačné chladničky - ochlazují vnější prostor (odebírají mu teplo) a vytápí prostor vnitřní. Toto teplo však ještě převádí..

1x1

Pokojové termostaty

Pokojové termostaty jsou určeny pro snadné sledování a regulování teploty v místnosti. Umožňují ovládání všech typů plynových,elektrických kotlů,kotlů na..

1x1

Tepelná čerpadla vzduch - voda

Vnější jednotkou (výparníkem s ventilátorem) umístěnou venku, je nasáván vzduch ze kterého je odebírána tepelná energie a opětně je tento vzduch (ochlazený)..

1x1

Vlastnosti ekvitermních regulátorů RVS

Regulátory RVS jsou aplikační regulátory určené pro kotle příp. tepelná čerpadla, solární panely a podobně. Topné okruhy jsou řízené podle časového programu..

1x1

Základní pojmy

Základní pojmy Než se pustíte do výběru tepelného čerpadla, je dobré seznámit se s několika základními pojmy, které jsou pro pochopení celé problematiky..

1x1

Základní pojmy jednoduše

Topný faktor Topný faktor udává efektivitu čerpadla. Jedná se o poměr topného výkonu k příkonu čerpadla. Například tepelné čerpadlo s topným faktorem 3..

.
1x1
1x1